Imieniny:

06.06.2017

Spotkanie koncepcyjne dotyczące przestrzeni Małego Targu i ul. Ogrodowej

W czwartek, 30 marca odbyło się spotkanie konsultacyjne, w formule otwartej dyskusji, na temat koncepcji zagospodarowania przestrzeni małego targu przy ul. Ogrodowej.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Gminy Opole Lubelskie, projektanci a także eksperci przygotowujący Gminny Program Rewitalizacji w Opolu Lubelskim.

Zespół projektowy z firmy Arconel przedstawił propozycję aranżacji targu, oraz jego bezpośredniego otoczenia. Omówiono pomysły dotyczące wyboru roślinności oraz kształtu siedzisk w obszarze skweru zlokalizowanego przy wejściu na targ od strony ul. Lubelskiej oraz rozwiązania komunikacyjne dla pieszych oraz kierowców samochodów osobowych i dostawczych, w bezpośrednim sąsiedztwie targu.

Najwięcej uwagi poświęcono jednak propozycji nowego, bardziej estetycznego i funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni małego targu, z uwzględnieniem nowych, trwale zadaszonych stanowisk handlowych. Niektóre z nich miałyby być wyposażone w magazynki oraz dawać możliwość korzystania z energii elektrycznej. Kompleks stoisk handlowych byłby także wyposażony w ogólnodostępną toaletę. W spotkaniu wzięło udział 31 osób. Liczne pytania odnosiły się do praktycznych aspektów korzystania z targowiska, zarówno z perspektywy osób handlujących jak i klientów korzystających z targu. Dyskutowano, między innymi, na temat liczby stoisk, liczby osób handlujących, wielkości oraz aranżacji poszczególnych stoisk a także rozwiązań mających zapewnić komfort osobom sprzedającym i kupującym: zadaszeń, lad handlowych, wejść i przejść pomiędzy stanowiskami handlowymi.

Spotkanie jest pierwszym z serii spotkań w cyklu konsultacji społecznych dotyczących przestrzennego aspektu rewitalizacji w Opolu Lubelskim. Kolejne będą dotyczyły, odpowiednio ul. Nowy Rynek, Piłsudskiego, Kościuszki, Syndykackiej i Popijarskiej; a następnie obszar Starego Rynku, Kościelnej, Piekarskiej, Męczenników Getta, Cichej, „Małpiego gaju” przy ul. Józefowskiej. O miejscu i terminie spotkań będziemy Państwa informować na bieżąco.

pozostałe aktualności

 • Specjalna Strefa Rewitalizacji uchwalona

  19/10/2018

  16 października Rada Miejska przyjęła uchwałę wprowadzającą w wyznaczonym obszarze centrum miasta tzw. Specjalną Strefę Rewitalizacji.

 • O krok bliżej do rewitalizacji miasta

  06/09/2018

  Projekt Gminy Opole Lubelskie dotyczący rewitalizacji wybranych obszarów centrum miasta przeszedł pozytywnie etap oceny formalnej wniosków w ramach Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich.

 • Konsultacje - Specjalna Strefa Rewitalizacji

  06/08/2018

  Zapraszamy do udziału w konsultacjach w sprawie ustanowienia na terenie Gminy Opole Lubelskie Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji.

Zobacz więcej aktualności